W sobotę 11 maja, o godzinie 11:00, Lądowisko Kultury w Redzikowie zaprasza na niezwykłe wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek – Bajkowisko, czyli głośne czytanie dla dzieci.  

Tym razem uczestnicy będą mieli możliwość posłuchać i zobaczyć pełne humoru i magii muzyczne przedstawienie "Bal u Króla", które zabierze dzieci w podróż przez świat muzyki i literatury. Mali widzowie zapoznani zostaną z kompozytorem, który tworzy magiczne dźwięki, dyrygentem, który prowadzi orkiestrę oraz muzykami grającymi na instrumentach smyczkowych, których melodyjne dźwięki wprawiają w zachwyt. Podczas wydarzenia, dzieci będą miały również okazję poznać muzykę taneczną z różnych epok historycznych, m.in. tańce renesansowe, barokowe menuety czy też ekstrawaganckie walce. Każdy krok i gest będzie jak podróż w czasie, po której przewodnikiem będzie muzyka.

"Bal u Króla" to interaktywne przeżycie muzyczne przeplecione wierszami, podczas którego każdy będzie mógł aktywnie włączyć się do wspólnego muzykowania. Poprzez zabawę i edukację uczestnicy wprowadzeni zostaną w fascynujący świat muzyki, przy okazji ucząc się szacunku do różnorodności dźwięków oraz doświadczając, że każdy może być częścią magicznego świata ukrytego w słowach i dźwiękach.

Spotkanie poprowadzą: Barbara Surmacz, Paulina Kuśmierska, Olena Potomakha, Valeriia Kostiunina

Wstęp wolny!

bajkowisko maj.jpeg

 

 

Przewiń do góry