Zapraszamy Was na wyjątkowe doświadczenie muzyczne w Lądowisku Kultury!

Koncert kameralny, podczas którego zabrzmią największe przeboje muzyki klasycznej. To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w pięknie dźwięków w towarzystwie utalentowanych artystów.

 

W niedzielę, 19 maja, o godzinie 12:00 wystąpią dla Państwa:

▫️Ewelina Zawiślak - flet

▫️Magdalena Cornelius - mezzosopran

▫️Patrycjusz Lorek - fortepian

 

Magdalena Kulig

Jest absolwentką wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2015 r. do chwili obecnej pozostaje pod opieką wokalną prof.
I. Kremling. 

Występowała w filharmoniach i na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych
w kraju i za granicą, m.in. Elbphilharmonie oraz Laeiszhalle w Hamburgu, NFM we Wrocławiu, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Lubelskiej, Festiwalu Muzyka na Szczytach, Festiwalu MusicaSacromontanaOper im Berg Festival SalzburgKameroper Schloss RheinsbergInternational Festival zur Forderung junger Opernsanger oraz Schleswig-Holstein Musik Festival.

Posiada w swoim repertuarze wiele partii operowych, operetkowych i oratoryjno-kantatowych, także wiele prawykonań kompozytorów m.in. K. Brochockiej, M. Zimki,
T. Corneliusa. Specjalizuje się w muzyce oratoryjnej i kameralnej. Ukończyła także historię na Uniwersytecie Wrocławskim. 

RAWS_0707.jpeg

 

Dr hab. Ewelina Zawiślak, profesor Akademii Muzycznej - flet

Dr hab. Ewelina Zawiślak ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w 2004 roku, studiując pod kierunkiem prof. Antoniego Wierzbińskiego, oraz w Franz Doppler Institute w Budapeszcie pod kierunkiem prof. Jánosa Bálinta. Laureatka licznych nagród, m.in. „Talent Muzyczny” (1995), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Austrii (2007), nagroda Ministra Kultury (2010) i Brązowy Krzyż Zasługi (2014).

Koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą. Współpracowała z Tarnowską Orkiestrą Kameralną i Orkiestrą Polish Camerata, obecnie członkini Polish Modern Orchestra. Współzałożycielka zespołów: Flash Flutes, E&E, Empiria Trio, Polskie Trio Fletowe, Mellow Five, Tenerezza, oraz założycielka Orkiestry Fletowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Z zespołem Flash Trio nagrała album „Flash Flutes” vol. 1 & 2 (2016).

Wydawała płyty z zespołem European Flute Ensemble, Jolantą Smolską, Mellow Five, oraz duetem E&E, zdobywając liczne wyróżnienia, m.in. srebrny medal Global Music Awards (2021, 2023). Autorka publikacji „Znaczenie transkrypcji i aranżacji muzycznej dla artystyczno-instrumentalnego rozwoju flecisty” (2020).

Od 2004 roku jest solistką Filharmonii Łódzkiej oraz pedagogiem w Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie od 2019 roku jest profesorem i kierownikiem Katedry Instrumentów Dętych. Organizuje liczne konkursy i festiwale muzyczne, współpracuje z Wydawnictwem Muzycznym MERAKEL, oraz prowadzi kursy mistrzowskie i warsztaty metodyczne.

___________________________________________________________________________________________________________

 

Usłyszycie:

Christoph Willibald Gluck (1714 - 1787) 

Dance des Champs Elysées Orfée et Euridice 

Che fa ro senza Euridice

 

Richard Strauss 

Cäcilie 
Heimliche Aufforderung 
Morgen

Sonata na flet i fortepian Op.18 I część 

 

Edvard Grieg (1843 – 1907)

Ich liebe dich

 

Francis Poulenc (1899 –1963)

Hotel

Les chemins de l'amour

 

Ferenc Farkas (1905 - 2000) 

Antiche Danze ungheresi

 

Camille Saint-Saëns (1835-1921)

Mon cœur s'ouvre à ta voix – aria z opery Samson et Dalila, Op.47

 

Przyjdźcie i doświadczcie razem z nami magii muzyki klasycznej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

 

Spotkania z Muzyką.jpeg

Przewiń do góry