Od września 2023 w głównej siedzibie Centrum Kultury Gminy Redzikowo w Głobinie działa sekcja malarstwa stworzona dla dorosłych, którzy chcą zgłębiać od podstaw tajniki malarstwa. Uczestnicy poznają m.in.: ogólne zasady rysunku, pracy kolorem, przestrzenią i światłem oraz mieszania farb, aby krok po kroku dojść do momentu, w którym przelewają na płótna swoje artystyczne wizje.

Zajęcia prowadzi Włodzimierz Łobuń - artysta malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, członek Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jest wieloletnim wykładowcą Plastyki w Collage’u Pedagogicznym przy Uniwersytecie Lwowskim. Od 2004 roku jest uczestnikiem międzynarodowych plenerów odbywających się w Polsce. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe. Upodobał sobie pejzaż, w którym z wyczuciem operuje przestrzenią, światłem i kolorem.

Nadszedł moment, w którym uczestnicy sekcji malarskiej są już gotowi do zaprezentowania swoich dzieł szerszej widowni. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy, który odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 18:00 w Zagrodzie Inicjatyw Twórczych w Swołowie. Wstęp wolny!

Barwy Pasji.jpeg

Przewiń do góry