Mieszkańcy Włynkówka, wkrótce cieszyć się będą odnowionym placem zabaw. Gmina Redzikowo uzyskała dofinansowanie, w ramach grantu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, w wysokości 24 tys. zł.

W ramach projektu zostanie tutaj wymieniona nawierzchnia, dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z placu zabaw przez najmłodszych mieszkańców.

Wartość otrzymanego grantu – 24 tys. zł

Drugi projekt, na który otrzymaliśmy grant dotyczy placu zabaw w miejscowości Kusowo. Tutaj dotychczasowy drewniany sprzęt, wymieniony zostanie na nowe, bezpieczne urządzenia rekreacyjne dla najmłodszych.

Wartość otrzymanego grantu to 24 tys. zł

Kategoria projektów: przestrzeń publiczna.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu.

Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl/

WSO_2024_baner_300x300.png

Opublikował(a): Ewa Guzińska
Data publikacji:
 17-06-2024 11:05

Przewiń do góry