Zagroda Inicjatyw Twórczych w Swołowie

Swołowo to niebanalny cel wakacyjnego wyjazdu z dziećmi. Najbardziej „kraciasta” wioska w Polsce jest atrakcją sama w sobie, szybko też stąd można dostać się do Słupska, w dolinę Słupi i oczywiście nad morze. Idealną bazę wypadową do eksploracji okolic stanowi nasza Zagroda. Apartamenty w Przystani Twórców (w sam raz dla rodzin 3-, 4-osobowych) wyposażone są w kuchnie oraz zewnętrzne strefy wypoczynkowe – można się tu poczuć jak w domku letniskowym na wsi.

Zagroda Inicjatyw twórczych foto

Zagroda Inicjatyw Swołowo

www.swolowo.pl

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

Swołowo to uznana stolica „Krainy w Kratę” i zarazem niezwykłe świadectwo kultury pomorskiej. W latach 40. i 50. XX wieku prowadzone prace wykopaliskowe odsłoniły ślady osadnictwa z czasów rzymskich m.in. szklany pucharek i srebrną czarkę z pierwszych wieków naszej ery. To niewątpliwie jedna z najstarszych wsi w regionie.

Zagroda Albrechta to odrestaurowane z wielką pieczołowitością gospodarstwo bogatego chłopa z przełomu XIX i XX wieku i drugie po Klukach miejsce, gdzie będzie można zobaczyć, jak żyli dawni mieszkańcy Ziemi Słupskiej. Na uwagę zasługują szczególnie sale wystawowe, gdzie dzięki umieszczeniu dużych fotografii można poczuć klimat dawnego warsztatu tkackiego, czy gospody wiejskiej. Muzealna Zagroda Albrechta to także Centrum Kulturotwórcze Pomorskiej Krainy w Kratę.

www.muzeum.swolowo.pl

 

Dolina Charlotty

Kompleks turystyczno-wypoczynkowy. Na wyspie jeziora Zamełowskiego znajduje się Gościniec Charlotty oraz Rybaczówka. Do dyspozycji turystów jest również Penjonat. W pięknej scenerii otaczających drzew powstał amfiteatr na 3700 miejsc. Dolina Charlotty to także miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. W Dolinie organizowane są przejażdżki konne, spływy kajakowe oraz wycieczki rowerowe.

www.dolinacharlotty.pl

 

Park Wodny Redzikowo i Lodowisko Redzikowo

Kompleks Park Wodny Redzikowo tworzą 4 strefy: baseny, kręgielnia, odnowa, rehabilitacja. W obiekcie do Państwa dyspozycji jest również MINI BAR Barko i sklep sportowy BECO z akcesoriami do rekreacji wodnej.

W kompleksie PARK WODNY REDZIKOWO zlokalizowane jest także nowoczesne boisko wielofunkcyjne wybudowane w ramach projektu ORLIK 2012. Wstęp na obiekt jest bezpłatny i jest on dostępny codziennie, bez ograniczeń czasowych. Na  Orliku można grać w: siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenisa ziemnego, piłkę nożną (boisko ze sztuczną nawierzchnią).

www.parkwodnyredzikowo.pl

  Lodowisko

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” - został utworzony w 1981 roku na obszarze 7 gmin (Słupsk, Kobylnica, Dębnica Kaszubska, Kołczygłowy, Borzytuchom, Bytów, Czarna Dąbrówka) i 2 powiatów (słupskiego i bytowskiego). Jego powierzchnia wynosi 37 040 ha i wraz ze swoją otuliną - 83 170 ha, obejmuje obszar środkowego i dolnego biegu rzeki Słupi i jej zlewni od miejscowości Soszyca do drogi Krępa-Łosino

Więcej informacji

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ustka i Ziemia Słupska"

Atrakcje regionu, pomysły na spędzenie czasu wolnego, noclegi, polecane restauracje - więcej...

Powiat Słupski

Atrakcje powiatu słupskiego

Opublikował(a): Piotr Stawiszyński
Data publikacji:
 21-12-2023 12:08

Modyfikował(a): Ewa Guzińska
Data modyfikacji:
 29-12-2023 12:49
Przewiń do góry